OSTATNIE

Na Kowalach powstaną francuskie wille

Z stuletnim dębem w centrum osiedla i francuskim klimatem w tle – tak już latem będą mogli mieszkać lokatorzy wyjątkowych willi miejskich na wrocławskich Kowalach. Wiecha na budowie już zawisła, a prace na osiedlu Perspective wkraczają w ostateczny etap.

Na wrocławskich Kowalach trwają intensywne prace nad ukończeniem osiedla Perspective, 13 kameralnych budynków w stylu willi miejskich z ogródkami. Pierwsi mieszkańcy otrzymają klucze już latem.

– Cała inwestycja jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Na połowie budynków prowadzimy prace elewacyjne, zaś większość willi jest już otynkowanych. Postępują też prace związane z posadzkami. Na początku grudnia przystępujemy także do zagospodarowania terenu na osiedlu – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Do końca drugiego kwartału 2022 roku przy ul. Kwidzyńskiej powstanie aż 169 nowych komfortowych mieszkań. Wille będą miały po trzy kondygnacje. W każdej mieścić się będzie od 12 do 16 mieszkań o metrażu od 28 do 85 mkw. i liczbie pokoi od 1 do 4. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a do mieszkań powyżej – balkony. Do dyspozycji mieszkańców będą również komórki lokatorskie oraz pomieszczenia na rowery. W hali garażowej zaparkuje 171 samochodów.

– W ofercie Perspective posiadamy najbardziej poszukiwane na rynku mieszkania narożne. Taki układ sprawia, że mieszkanie jest bardzo słoneczne i jednocześnie łatwo je przewietrzyć. Dodatkowo, projektując wille miejskie, zrezygnowaliśmy z długich korytarzy, na których tylko traci się metry, a zdecydowaliśmy się na dodanie metrażu do samych pokoi – tłumaczy Cezary Grabowski. Jak podkreśla, największą popularnością w Perspective cieszą się mieszkania z ogródkami: – Warto też zwrócić uwagę na sąsiednią niską zabudowę, która sprawia, że cała okolica osiedla jest cicha i kameralna.

100-letni dąb w centrum osiedla

Zamysł projektowy Perspective koncentruje się wokół 100-letniego dębu, który stanowi serce osiedla. Wille zostały zlokalizowane wzdłuż alei obsadzonej zielenią, w centrum której znajduje się słynny dąb. Deweloper zadbał, by pomnik przyrody został należycie wyeksponowany – dąb znajdzie się na oświetlonym skwerze. Dodatkowo na osiedlu powstanie plac zabaw i plac do rekreacji. – Ważne było dla nas stworzenie miejsca spotkań mieszkańców. Zaprojektowania dla nich wspólnej przestrzeni wśród drzew i zieleni, gdzie mogliby spotykać się po pracy i rozmawiać, patrząc jednocześnie na bawiące się dzieci – mówi Cezary Grabowski.

Motyw dębu zdecydowanie zdominował osiedle Perspective – subtelny wizerunek dębowego liścia pojawia się w częściach wspólnych, a także na ogrodzeniu, balustradach balkonów, przesłonach przy wejściach do budynków.

Ostatnie na stronie

NIE PRZEGAP