OSTATNIE

Pod Wrocławiem powstanie nowe osiedle

Na południe od centrum Wrocławia, w sąsiedztwie terenów zielonych. Rusza budowa osiedla Liviny
– domów o kameralnym charakterze w spokojnej i cichej okolicy.

Eleganckie biało-antracytowe domy utrzymane w minimalistycznym klimacie i w bardzo dobrze skomunikowanej z centrum części aglomeracji wrocławskiej. W Iwinach powstają Liviny – przytulne domy wśród zieleni. Już sama nazwa osiedla sugeruje, że będzie to miejsce idealne do życia. Nazwa Liviny pochodzi od połączenia słów living i Iwiny. – Słowną kompilacją chcieliśmy zwrócić uwagę na atrakcyjną lokalizację Livin. To przestrzeń, która posiada pełną infrastrukturę, a jednocześnie graniczy z terenami zielonymi, co pozwala na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – mówi Daniel Szewc, dyrektor ds. rozwoju z Grupy BY MADE.

Kameralne osiedle wśród zieleni

Nowa inwestycja Grupy BY MADE to 87 eleganckich domów położonych na dużych działkach – do 500 mkw. Powierzchnie samych domów będą zróżnicowane – od 121 do 129 mkw. i liczbie pokoi od 4 do 5. Do domów będą przynależały ogródki, miejsca postojowe oraz garaże. W pierwszym etapie osiedla powstanie 16 domów.

– Zaletą naszych domów są przede wszystkim duże przeszklenia, dzięki którym do każdego pomieszczenia dotrze odpowiednio dużo światła dziennego. Sprawi to, że wnętrza domów będą niezwykle jasne i przytulne – mówi Daniel Szewc. Każdy z domów będzie posiadał rolety zewnętrzne na parterze, ogrzewanie podłogowe, instalację pod montaż paneli fotowoltaicznych, garaż oraz dodatkowe miejsce postojowe. Na osiedlu zaplanowano również poprowadzenie światłowodu, co oznacza, że mieszkańcy Livin skorzystają z szybkiego i niezawodnego łącza internetowego.

Atrakcyjna lokalizacja

Lokalizacja osiedla Liviny to zaciszna część aglomeracji wrocławskiej – pomiędzy ulicami Brochowską i Miodową w Iwinach pod Wrocławiem. Osiedle otoczone będzie z jednej strony pasem zieleni, a z drugiej – zabudową willową.

– Bliskość natury na pewno przyciągnie tutaj miłośników przyrody, zaś dobre połączenie z najważniejszymi punktami we Wrocławiu będzie atrakcyjne dla rodzin z dziećmi – przekonuje Daniel Szewc. W pobliżu osiedla znajduje się Park Bieńkowicki, a w odległości 4 km – popularne miejsce wypoczynku wrocławian – Park Brochowski. Na sąsiednim Brochowie w 2022 roku powstanie także Wrocławski Park Wodny z basenem, saunarium oraz strefą fitness. Mieszkańcy Livin zrobią zakupy w pobliskich sklepach, a po większe sprawunki będą mogli udać się na Brochów czy Jagodno.

Zaletą osiedla jest bardzo dobre skomunikowanie z centrum, ale również z Wschodnią Obwodnicą Wrocławia. Wyjazd z osiedla zaplanowano od ulicy Brochowskiej. W pobliżu znajduje się również przystanek komunikacji miejskiej z kursującą linią autobusową 133. Dodatkowym atutem jest bliskość stacji PKP Iwiny, zlokalizowanej w odległości 600 metrów od osiedla. Czas dojazdu do centrum Wrocławia to zaledwie 7 minut.

Budowa osiedla Liviny rozpocznie się w I kwartale tego roku. Zakończenie budowy pierwszego etapu domów planowane jest na I kwartał 2023.

Ostatnie na stronie

NIE PRZEGAP